كنكور 90
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

نتایج کنکور دانشگاه آزاد، نیمه دوم شهریور

عبدالله جاسبی با بیان این‌که آزمون غیرپزشکی دانشگاه آزاد با رقابت 660 هزار داوطلب دیروز بعدازظهر جمعه، به پایان رسید، افزود: در


مجموع در آزمون رشته‌های پزشکی، غیرپزشکی و کاردانی دانشگاه آزاد بیش از یک میلیون داوطلب شرکت کرده‌اند.
رئیس دانشگاه آزاد با بیان این‌که در آزمون رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد 874 هزار و 964 نفر داوطلب شرکت کرده‌اند، توضیح داد: از این تعداد 660 هزار نفر در آزمون رشته‌های غیرپزشکی و 214 هزار و 975 نفر در رشته پزشکی شرکت کرده‌اند.
وی افزود: آزمون مجموعه گروه علوم ریاضی در صبح و بعدازظهر پنجشنبه 16 تیرماه و آزمون مجموعه علوم انسانی در صبح و مجموعه گروه هنر، علوم تجربی و زبان‌های خارجی در عصر دیروز، جمعه 17 تیرماه برگزار ‌شد.
جاسبی با بیان این‌که در تمامی گروه‌های آزمایشی به استثنای گروه علوم ریاضی و فنی، زنان بیشترین داوطلبان را داشته‌اند، اضافه کرد: در میان گروه‌های آزمایشی، بیشترین داوطلبان زن متقاضی شرکت در گروه زبان‌های خارجی بوده‌اند که تعداد آنان معادل 74 درصد است.
وی با بیان این‌که آزمون رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد در 236 حوزه در داخل کشور و 9 حوزه در خارج از کشور به طور همزمان برگزار می‌شود، گفت: این آزمون در کشورهای امارات، انگلستان، آلمان، ژاپن، گرجستان، مالزی، ازبکستان، کویت و لبنان نیز در حال برگزاری است.
جاسبی با بیان این‌که بیشترین داوطلبان متقاضی ورود به واحدهای تهران مرکز، جنوب و کرج بوده‌اند، گفت: واحد تهران مرکز دارای 35 هزار و 317 متقاضی، واحد تهران جنوب دارای 28 هزار و 37 متقاضی و واحد کرج دارای 22 هزار متقاضی است.
وی با اشاره به افزایش 15 درصدی تعداد رشته‌ها در کنکور امسال نسبت به سال گذشته از بیشترین تعداد داوطلب در مجموعه گروه آزمایشی علوم ریاضی با 333 هزار داوطلب خبر داد و افزود: از نظر وضعیت محل اقامت داوطلبان 5/26 درصد از تهران بیشترین تعداد داوطلبان و استان سمنان و ایلام با کمتر از یک درصد کمترین تعداد داوطلب را دارند.
رئیس دانشگاه آزاد با بیان این‌که 120 هزار داوطلب در حوزه امتحانی تهران در این آزمون شرکت می‌کنند، گفت: 24 هزار و 891 داوطلب در حوزه امتحانی کرج و 19 هزار و 447 داوطلب در حوزه مشهد و 19 هزار و 102 داوطلب در شیراز شرکت می‌کنند.
وی با اشاره به پذیرش350 تا400 هزار داوطلب در این دوره از آزمون گفت: خوشبخانه با توجه به افزایش ظرفیت‌های ایجاد شده، در حال حاضر رقابت داوطلبان فقط بر سر رشته‌های بهتر است.
جاسبی با اعلام مسن‌ترین و جوان‌ترین داوطلبان در این آزمون گفت: مسن‌ترین داوطلب پیرمرد 76 ساله متقاضی رشته حقوق از گیلان است و جوان‌ترین داوطلبان نیز 9 داوطلب 11 ساله‌اند.

[ ۱۳٩٠/٤/٢٠ ] [ ٩:٤٧ ‎ب.ظ ] [ علی ابوالحسنی ]
درباره وبلاگ

من در رشته ریاضی درس میخونم وهدفم از ایجاد این وبلاگ این هست که جدید ترین اخباری که از جاهای مختلف نقل میشه برای شما عزیزان جمع آوری کنم تا از کنکور 90آگاهی داشته باشید......
امکانات وب